Měli jste někdy pocit, že vám angličtina neleze do hlavy tak rychle, jak byste si přáli? Někdy je to pouze otázka správného přístupu.

Studium angličtiny není pouze o učebnicích a papírech, je to hlavně o správném přístupu ke studiu. Přečtěte si naše následující tipy, jak studovat angličtinu na Maltě:

1. Uklidnění se, ale ne příliš

Při studiu angličtiny je třeba, aby studenti měli určitá očekávání od svého jazykového kurzu. Avšak často se stává, že tato očekávání vztahující se ke studiu angličtiny nejsou úplně realistická. Být v neustálém stresu není rozhodně ten nejlepší přístup ke studiu angličtiny, nicméně ani laxní přístup není dobrý. Když jste příliš nervózní, anebo naopak je vám všechno, co se týče studia angličtiny, jedno, nebude váš výkon tak dobrý, jako když budete mít svoje nervy pěkně pod kontrolou. Všechno je to otázka rovnováhy.

2. Důvěřujte svojí škole a svým lektorům

Buďte otevření všem způsobům výuky angličtiny. Pro vás to možná bude poprvé, či podruhé, co budete chodit na kurzy angličtiny, avšak pro nás to je už po několikáté, co pomáháme ostatním ve vaší situaci. Možná se občas budete cítit frustrovaní, či že jste ve špatné třídě nebo se učíte anglicky pomalu, nevzdávejte to a důvěřujte si. Konec konců je naše škola akreditovanou institucí s mnoha úspěšnými příběhy a naši lektoři jsou experti v tom, co dělají.

3. Nespoléhejte se příliš na svoji učebnici

Pamatujte si, že studium angličtiny není pouze o gramatice a složení psaných testů. Ve výsledku je vaším cílem být schopný používat jazyka a nejčastěji to znamená, že budete schopni naslouchat ostatním, a mluvit s ostatními. Zdokonalit se v poslechu a mluvení anglicky vyžaduje daleko víc, než jen prostudování učebnice. Takže důvěřujte ještě jednou svým lektorům a svojí škole!

4. Nebojte se chybovat

Studenti, jež se nebojí dělat chyby, jsou ti nejúspěšnější ve studiu angličtiny. Bez neustálého zkoušení se nikdy nezlepší. Studium angličtiny je především studium, které vychází z vás, takže mluvte co nejvíc to jde a berte svoje chyby jako něco z čeho se učíte!

5. Ponořte se do jazyka

Udělejte si volno v práci a věnujte svůj čas výhradně studiu angličtiny na Maltě. Najděte školu, která se vám bude líbit, nejlépe v anglicko mluvící zemi jako třeba Malta nebo Gozo. Obklopte se lidmi v podobné situaci jako je ta vaše a nechte se vést školou v průběhu vašeho studijního procesu. Během studia v BELS budete mít možnost žít v naší rezidenci s ostatními studenty, či v anglicko mluvící hostitelské rodině ve městečku (St. Pauls Bay) ve velké komunitě expatů.

Udělejte první krok ke studiu angličtiny – promluvte si s jedním z členem našeho týmu na online chatu, či nám zašlete email na [email protected].

Facebook Comments