Szkoła angielskiego przyjazna środowisku – BELS Malta

BELS „idzie w zielone”! Redukujemy użycie jednorazowych plastików w obu naszych szkołach językowych.

W BELS szkołach angielskiego na Malcie podejmujemy działania mające na celu zmniejszenie ilości odpadów plastikowych zanieczyszczających oceany i zachęcamy naszych uczniów, aby robili to samo. 

Inicjatywa National Geographic Planet lub Plastic initiative mająca na celu zwiększenie świadomości na temat globalnego kryzysu związanego z odpadami tworzyw sztucznych ujawniła, w jakim stopniu tworzywa sztuczne zanieczyszczają oceany szkodząc zwierzętom i rybom morskim. Po szokujących doniesieniach świat się obudził i każdy mały wysiłek pomaga.

Poniżej 5 sposobów, w jakie zredukowaliśmy użycie jednorazowych plastików:

1. Dystrybucja toreb bawełnianych w BELS szkołach angielskiego na Malcie i Gozo

Szkoły angielskiego na Malcie

Świadomie zachęcając do używania toreb wielokrotnego użytku od ponad roku rozdajemy każdemu uczniowi bezpłatną torbę bawełnianą w pierwszym dniu zajęć szkolnych. Cieszymy się, że studenci codziennie z nich korzystają, zarówno w naszych szkołach, jak i w czasie pobytu na wyspach, a nawet po powrocie do domu.

2. Zamiana długopisów na ołówki BELS szkół angielskiego na Malcie i Gozo

Ostatnio zaprzestaliśmy produkcji i rozdawania plastikowych długopisów BELS w celu zmniejszenia ilości jednorazowych tworzyw sztucznych. Nasi uczniowie i pracownicy teraz korzystają z ołówków BELS przyzwyczajając się do nowych, lepszych nawyków. Mamy nadzieję, że wpłynie to na ich przyszłe zakupy. W jaki sposób jest to pomocne? 

Większość długopisów jest wykonana z tworzywa sztucznego, które pochodzi z przemysłu naftowego – jest to punkt wyjścia dla większości tworzyw sztucznych, z których korzystamy. Chociaż nie ma zbyt wielu łatwo dostępnych informacji na temat źródeł drewna stosowanych w produkcji ołówków w krajach azjatyckich, sugeruje się wykorzystanie lokalnego drewna bazowego. Większość zachodnich marek pozyskuje drewno z ekologicznych plantacji. Poza tym trwałość ołówka jest podobno dłuższa, co oznacza, że trzeba będzie kupić mniej.

3. Eliminacja tworzyw sztucznych z notatników w BELS szkołach angielskiego na Malcie i Gozo

Poprzednie notatniki posiadały plastikowe okładki – w naszych najnowszych notatnikach zostały one usunięte. Teraz dajemy wszystkim naszym uczniom bezpłatne notatniki BELS, które są wykonane w całości z papieru. Oprócz zmniejszenia zużycia tworzyw sztucznych, nasi uczniowie częściej korzystają z tych notatników niż kupują własne.

4. Zwiększenie ilości pojemników na surowce wtórne wokół BELS szkół angielskiego na Malcie i Gozo

Naszym głównym celem jest dbałość o to, aby cały nasz zespół dbał o przyjazność dla środowiska. Podjęliśmy działania, aby po pierwsze ograniczyć ilość odpadów, a po drugie, ponownie je wykorzystywać. Jednocześnie upewniliśmy się, że mamy mnóstwo pojemników na surowce wtórne w znaczących miejscach w pobliżu naszych szkół.

5. Wprowadzenie cyfrowych materiałów dydaktycznych w BELS szkołach angielskiego na Malcie i Gozo

W ciągu ostatnich dwóch lat zarówno nasze centra Gozo, jak i Malta posiadły interaktywne tablice zainstalowane we wszystkich klasach, a także uruchomiliśmy naszą platformę e-learningową. Korzystanie z materiałów cyfrowych nie zmniejsza bezpośrednio zużycia tworzyw sztucznych, ale zmniejsza zapotrzebowanie druku materiałów dydaktycznych.

Chcesz się z skontaktować z BELS szkoły angielskiego na Malcie? Wyślij do nas wiadomość e-mail na adres [email protected].

Facebook Comments